JAK NA DOVOLENOU V AUTĚ

Vzhledem k aktuální situaci mnoho z nás bude volit letní dovolenou v rámci ČR. Podle některých informací už mají hotely a penziony na letní sezónu plno, ale když se chcete vydat na cesty, nepotřebujete hotel, a dokonce ani stan. Osobní auto stačí.

Na cestování v autě není nic složitého, stačí sbalit jen pár věcí, sednout do auta a vyrazit. Nicméně přinášíme pár základních tipů.

JAK NA TO? 

Svoji cestu si předem naplánujte a nezapomeňte si nechat zkontrolovat Vaše vozidlo než vyrazíte. Ze zkušeností našich zákazníků víme, jak je nepříjemné, když místo výletu trávíte čas v autoservisu.

V některých vozech vytvoříte pohodlné spací letiště sklopením a zarovnáním všech sedadel, u jiných sklopíte jen zadní sedačky a spací prostor vznikne propojením s kufrem.

  • První důležitou výbavou je matrace. Plně postačí molitanová matrace, ale například nafukovací snadno sbalíte a zbytečně vám nezabírá prostor. Nezapomeňte se vybavit i polštáři ( opět je možné nafukovací provedení, se kterým ušetříte místo) a spacák.
  • V autě vždy mějte kanystr s vodou k čištění zubů, mytí rukou a k přípravě jídla.
  • Než ulehnete, můžou se vám také hodit zatemňovací clony do oken, záclonky, alobalová clona na přední okno či plachta na auto, která drží teplo a tmu, čelovka, lampa nebo baterka.
  • Kam umístit všechny věci, které před den vozíte v kufru? Věci je možné přemístit na přední sedačky nebo si pořiďte praktické přepravní systémy jako jsou střešní boxy, držáky na kola a podobné. 
  • Než ulehnete, auto zamkněte a okýnka nechce jen lehce pootevřená.

JAK VYŘEŠIT ELEKTŘINU?

Telefony, navigaci a další drobnou elektroniku nabíjejte přes USB nabíječku v autě. Pořídit si můžete rozdvojku do auta, díky které nabijete několik zařízení zároveň. Po ruce se bude hodit i power banka, kterou zásobíte energií doma anebo ji dobijete při zastávce v kempu. Dalším tipem je měnič napětí. Ten se opět zapojí do zapalovače a skrz něj bez problému nabijete počítače.

POŘÁDEK MUSÍ BÝT

Základem při cestování v autě je pořádek. Vhodné je rozdělit si tašky s oblečením, s hygienickými potřebami, jídlem a elektronikou. Můžete si pořídit kapsáře na sedadla, do kterých uložíte nejčastěji používané předměty a mít je tak pořad po ruce. Pokud máte v autě dost místa, pořiďte si přenosnou ledničku, ve které jídlo vydrží několik dní čerstvé. Ve dveřích auta mějte po ruce vlhčené ubrousky a antibakteriální gel pro základní hygienu před jídlem.

VEČEŘE V AUTĚ

Na romantickou večeři v přírodě Vám postačí skládací stolek a židle. Výklopné zadní dveře poskytnou ochranu před případným deštěm a s lihovým vařičem si vystačíte na menší jídla, po větším plynovém sáhněte, když je vás víc nebo vaříte často. Pomocníkem na cestách je také elektrický gril, který sice zabere víc místa, ale z každého večera na cestách udělá díky vůni grilovaného masa či zeleniny nezapomenutelný zážitek.

JAK S HYGIENOU

Naplánujte si svou cestou tak, abyste měli dostatečné množství zastávek s přístupem k vodě. To znamená, že buď využijete sociálních zařízení v kempech nebo zvolíte přírodní cestu – rybníky, jezera.

Základní potřeby, na které byste neměli zapomenout:

Vlhčené ubrousky, repelent proti hmyzu, krém na opalování, pasta na zuby, kartáčky, ručníky, sprchové gely nebo šampóny, dezinfekce, náplasti, fenistyl, nůžky, deodorant. 

Budeme rádi pokud nám napíšete Vaše tipy z cestování v autě nebo pošlete fotografie. Ke kontrole Vašeho stávajícího vozidla kontaktujte naše servisní techniky. Abyste mohli vyrazit ihned máme dostatek skladových vozidel.

BRNOCAR JE POŘÁD S VÁMI!

BRNOCAR JE POŘÁD S VÁMI! A MŮŽETE NÁS TAKÉ SLYŠET NA HIT RÁDIO CITY BRNO, se kterým nás těší dlouhodobá spolupráce. Předání tohoto krásného vozu

Read More »

KACHNOU DO CÍLE

V rámci akce roku HAPPY DAYS CITROËN proběhla dne 20.3.2024 na showroomu Brnocar a.s. úspěšná talkshow o DAKAR CLASSIC 2024. Děkujeme všem zúčastněným a především

Read More »

NOVÝ CITROËN C4 X

Nový CITROËN C4 X Objevte nový elektrický CITROËN ë-C4 X a C4 X. Elektromobil a verze vybavená klasickým spalovacím motorem mají shodné vlastnosti s ohledem

Read More »
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *