Nový Ford Mustang

Zvuk osmiválce patří mezi ty nejkrásnější věci automobilového světa. Ne každý to ale dokáže ocenit. Podle ankety webu Ranker.com považují lidé vytáčení motoru v blízkosti bydliště za stejně nepříjemný hluk jako používání elektrického nářadí, štěkání psů nebo zkoušky hudebních kapel.

Nový Ford Mustang je vybaven funkcí “Režim dobrého souseda”, která umožňuje tichý start a následně tichý jízdní režim, kdy přivřením klapek ve výfuku tlumí dunění osmiválce. Mustang jako první umožňuje hlasitost i naplánovat. V menu palubního počítače lze nastavit, že např mezi osmou hodinou večer a sedmou ráno bude vůz startovat potichu.

Za nápadem stojí zaměstnanec Fordu, jehož sousedé si stěžovali na hlučnost a dokonce na něj volali policii.
Pod novými funkcemi „tichý výfuk“ a „tichý start“ je výfuková soustava s aktivní klapkou. Ta reguluje zvuk automaticky v závislosti na aktuálně zvoleném jízdním režimu – Normal, Sport a Track (závodní trať). Při jízdním režimu Track z výfuku vychází ostrý zvuk s hladinou intenzity zvuku 82 dB. Po aktivaci funkce tichého startu klesne hlasitost přibližně o 10 decibelů.

Podle statistiky Svazu dovozců automobilů je Ford Mustang druhým nejprodávanějším sporťakem v ČR, takže novou funkcí Ford potěší nejednoho souseda. 🙂

Přijďte si jeho předení poslechnout na vlastní uši.

PRODEJ NOVÝCH VOZŮ FORD:
Po-Pá: 08:00 – 18:00
So: 09:00 – 13:00

Ing. Michael Krejsek
Specialista užitkových vozidel
+420 731 675 305
krejsek@brnocar.cz

Mgr. Marek Sekanina
Prodej nových vozů
+420 731 578 051
sekanina@brnocar.cz

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *